Skupna količina anorganskih gnojil (seštevek uporabe treh glavnih anorganskih snovi za gnojenje - dušika, fosforja in kalija) se je v Aziji povečala za 54 odstotkov, kar pomeni 30 milijonov ton. Najhitrejša rast je bila zabeležena v Afriki, kjer je uporaba tovrstnih gnojil narasla za 74 odstotkov (oziroma 7 milijonov ton), vendar je to tudi posledica nizke začetne ravni uporabe v letu 2000. V Ameriki se je uporaba anorganskih gnojil povečala za 55 odstotkov oziroma 19 milijonov ton, v Oceaniji pa za 37 odstotkov (oziroma 1,1 milijona ton).
Svetovna poraba anorganskih gnojil na obdelovalnih površinah se je med letoma 2000 in 2022 povečala za 32 odstotkov, in sicer na 113 kg hranil na hektar, pri čemer je to izraženo kot skupna količina dušika, fosforja in kalija To pomeni povečanje za 27 kg/ha v primerjavi z letom 2000.
Sklad podpira ekološko kmetovanje. V Pravilniku o zakupu kmetij in kmetijskih zemljišč daje v 5. točki 6. člena prednost zakupniku, ki '... ima na dan objave ponudbe vsaj za 50 % svojih obdelovalnih površin veljaven certifikat ekološkega kmetovanja.' V 3. točki 17. člena Pravilnik zakupniku nalaga, da kot dober gospodar '... proizvodnjo prilagodi ekološkim in talnim razmeram ter preprečuje onesnaževanje ali drugačno degradiranje zemljišč'. Ohranjanje kmetijskih zemljišč za prihodnje rodove je eno izmed ključnih poslanstev Sklada.
Vir podatkov: Food and Agriculture Organisation of the United Nations - Statistical Yearbook 2024